В неділю, 8 листопада 2020 року, запрошуємо всіх до Львівської філамонії на прем’єру першої дитячої опери “Серце Оксани”. Квитки на вистави (на 13-00 та 17-00) можна придбати у касах філармонії.

Також опера транслюватиметься онлайн на офіційному YouTube-каналі філармонії та на Facebook-сторінці Львівської національної філармонії.

«Серце Оксани» (1960) – опера, яка подолала непростий шлях для того, щоб її почули та побачили. Написана першою українською жінкою-композиторкою Стефанією Туркевич у Великій Британії, вперше поставлена у Канаді, композиція ще ні разу не виконувалась в Україні. Лише через 60 років після написання ця композиція буде поставлена у Львові!

Це стало можливим завдяки оцифруванню рукописів композиторки у співпраці родини композиторки та подружжя Павла і Ляриси Гуньків, що дало змогу у 2017 році «повернути» в Україну більшу частину творчого доробку С. Туркевич-Лукіянович.

У постановці задіяно понад 60 учасників, серед яких значну частину становлять діти (що цілком відповідає творчому задуму авторки): інструментальний ансамбль Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії, 8 солістів, дитячо-молодіжний камерний хор «ЖАЙВІР» та балетна школа-театр L.Stage.

Опера-казка «Серце Оксани» стала однією із переможців цьогорічного конкурсу «Фокус на культуру» від Львівської міської ради. Постановка дитячої опери С. Туркевич-Лукіянович стане одним із перших кроків до відкриття творчої спадщини маловідомої, незаслужено забутої мисткині, творчість якої у радянські часи опинилася під забороною.

Виконавці:
Оксана – Ольга Томків-Верхоляк
Роман брат – Володимир Щигіль
Влодко брат – Сергій Кутепов
Мама – Ірина Мельник
Цар Ох – Володимир Шинкаренко
Сонце – Марта Герега, Сабіна Матвійків
Вітер – Софія Накрийко
Місяць – Матфей Денькович
Балет (Жуки та Гриби, Вітер та Мавки, Місяць та Зірки) – Балетна школа-театр L.Stage (керівниця – Ірина Лампіко)
Хор – Дитячо-молодіжний камерний хор «ЖАЙВІР» (керівниця – Наталя Чмир-Козяр)
Концертмейстер – Світлана Позднишева
Інструментальний ансамбль Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії
Дириґент – Сергій Хоровець

Постановники:
Режисер – Олег Онещак
Балетмейстер – Вікторія Ткач
Художник костюмів та декорацій – Олександра Нагірна, Наталя Сало