Хор «Жайвір» створений у 2000 році в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини (ЦТДЮГ).

Це колектив однодумців – дівчаток та хлопців віком від 3 до 20 років (малюки – 3 – 6 р .р.,  молодша група – 6-8 р.р., середня група – 8 – 12 р. р., старша група – 12 – 18 р. р. ),  які займаються хоровим співом, вокалом, знайомляться з історією музичного, зокрема, хорового мистецтва, отримують елементарні знання з нотної грамоти.

Народний камерний хор «Жайвір»  має свій стиль виконання, який вирізняє його з-поміж інших хорових колективів, користується любов’ю та визнанням слухачів. «Жайвір» – це творчий ініціативний колектив, де кожен хорист може проявити себе солістом (допомагають у цьому індивідуальні уроки вокалу).

Основу концертного репертуару складають хорові твори української та зарубіжної класики, духовна музика, а також обробки народних пісень, твори сучасних композиторів. На базі хору «Жайвір» щороку проходять семінари та майстер-класи з вокалу та хорових дисциплін для керівників колективів.

Різноманітна творча біографія хору «Жайвір» – Австрія, Норвегія, Польща, Нідерланди, Чехія, Болгарія, Німеччина, Чорногорія, Щвеція, Фінляндія тощо… Всюди колектив здобував звання Лауреата міжнародних фестивалів та конкурсів.

У 2003 році наказом Міністерства освіти і науки України колектив набув почесного звання «Зразковий художній колектив».

У травні 2008 року наказом Міністерства освіти і науки України Зразковому камерному хору «Жайвір» присвоєно почесне звання «Народний художній колектив», яке було гідно підтверджено у 2018 році.
Чимало хористів стали професійними музикантами:
  • Ірина Плекан здобула вищу освіту у ЛНМА ім. М. Лисенка по класу акалемічного співу (проф. В. Д. Ігнатенко);
  • Юля Вус отримала вищу освіту по класу хорового диригування у ЛНУ ім. І. Франка (доц. З. М. Демцюх);
  • Роман Кресленко отримав  вищу освіту по класу академічного вокалу у ЛНУ ім. І. Франка, зараз навчається у ЛНМА ім. М. Лисенка на кафедрі оперно-симфонічного диригування;
  • ЛДМУ ім С. Людкевича закінчили випускники хору «Жайвір» Андрій Сорока, Марія Соболевська, Оля Ільків;
  • у даний час навчаються у ЛДМУ ім. С. Людкевича вихованці колективу Анастасія Козяр, Олексій Шпирка.
Концерти, фестивалі, конкурси, творчі проекти, подорожі – це те, що наповнює життя колективу:
  • щорічна участь у фестивалі «Велика коляда» (19 років поспіль)
  • щорічна участь у фестивалі «Співаймо канон» (8 років поспіль) де колектив мав честь здобути Гран-прі
  • щорічна участь у фестивалі «Жайвір скликає друзів», де колектив є організатором і неодноразово здобував I місце
  • міжнародний фестиваль у Болгарії 2018 року став щасливим для хору. Колектив виборов  Гран прі, а також став учасником рекорду , який занесений у книгу рекордів України.
А найважливіше – своя, притаманна лише «Жайвору» атмосфера, харизма, стиль, вокальна манера, різностильність репертуару – такі складові успіху цього хору.

Долучитись до жайворової родини

Вокально-хорова арт-студія "Жайвір" оголошує набір дітей та молоді на навчання. Гарантуємо захоплюючі репетиції, неповторне спілкування, творчі виступи, конкурси , фестивалі, відпочинок та незабутні враження!