“Мозаїка” – це щорічний різдвяний проект. Кожного року це нова програма, на яку запрошуються відомі музиканти або актори з Європи і  України, а також діти. Бо на Різдво повинні звучати дитячі голоси.

Участь у проекті співачки та режисерки Уляни Горбачевської “Мозаїка” стала для хору “Жайвір” вже традиційною.

У 2018 році проект носив інтеграційний характер: до участі у різдвяному дійстві було запрошено хори з Львівщини та Луганщини.

“У львівському храмі святого Климентія Шептицького 14-го січня разом співали діти – діти зі Львова й діти з Донбасу. Зі Станиці Луганської – так, тої самої, яку наші звільнили в серпні 2014-го, вона й зараз майже на лінії розмежування. А діти приїхали – подолали блокпости й більше тисячі кілометрів ласкавої української залізниці. Й диво сталося – співали, наче і справді ангели, а не змерзлі дітиська з крилами із гофрованого паперу. І церква, себто ми, глядачі, – підспівувала й кричала “браво”, і плескала, і вставала. І трохи плакала, мабуть, – бо диво. В таку мить не соромно повірити у дива. Легко й радісно повірити, що ворог загине, наче цар Ірод у цій виставі Уляни Горбачевської – чи роса на сонці, що буде мир і щедрий вечір для всіх, а війна припиниться – дивом, так. Досить лише добре помолитися чи загадати бажання у новорічну ніч – хто у що вірить” – писало видання zbruc.eu.

 

У 2019 році концерт вібувся 27 січня у арт-просторі LEM STATION та поєднав виконавців різних творчих світів:

  • відомого актора українського кіно та театру Миколу Березу (головна роль у фільмі «Червоний»),
  • литовського саксофоніста Петраса Вішняускаса (гість цьогорічного фестивалю Leopolis Jazz Fest з його знаменитим Lithuanian jazz orkestra),
  • знану співачку та режисерку Уляну Горбачевську,
  • співтворцями концертної містерії стали найкращі львівські виконавці класичної музики: Ярина Горбачевська (альт), Оксана Литвиненко (віолончель), Анастасія Мякушко (віолончель)
  • як завжди, у проекті «Мозаїка» звучатимуть дитячі голоси – хор «Жайвір».

«Мозаїка» – це занурення в тему Різдва, тему глибоку та багатовимірну. В українській традиції зимові свята – це круговерть ритуалів, зустрічей, емоцій, подій. У ці дні природньо поєднується і сакральне з народним, і затишне із карнавальним. І саме це різноманіття дає поштовх для творчості, дає змогу щороку творити цікавий новий вислів, з року в рік заново відкривати приховані сенси Різдва.  Акторська гра, академічне та джазове звучання інструментів, автентичний і хоровий спів – все це органічно поєднається в режисерському задумі Уляни Горбачевської.