22 травня 2022 року у Лінкольн-центрі (Lincoln Center, New York, USA) відбулася презентація проєкту “Sing Gently” – спільного проєкту хору “Жайвір” та Національного дитячого хору США.

 


Проєкт “Sing Gently”, ініціатором якого є Національний дитячий хор Америки (керівник Люк Макендарфер) спрямований пісенними мистецтвом підтримати Україну у боротьбі за свою свободу від росії.

Зараз Україна – на передовій у боротьбі не лише за своє майбутнє, а й за мирне майбутнє Європи. І це майбутнє неможливе без повноцінної інтеграції українців в єдину євроатлантичну сім’ю.


У квітні 2022 року, на другому місяці від початку активної фази російського вторгнення в Україну, до нас написав листа батько однієї з учасниць Національного дитячого хору США, Поліни, українки за походженням, з пропозицією підтримати боротьбу нашої країни та створити спільний творчій проєкт. Після спікування керівниці хору “Жайвір” Натаі Чмир-Козяр з паном Люком Макендарфером, для спільного виконання була обрана пісня з репертуару американського хору “Sing Gently”.

Незважаючи на воєнний стан та від’їзд багатьох дітей за межі Львова, у квітні 2022 року почалися репетиції. І вже після Великодневих свят “Жайвір” записав вокал та відео-матеріал для проєкту. Усі – і керівники, і діти, вклали у виконання твору не тільки багато зусиль, а й неймовірну кількість душевного тепла та світла, яке не залишає байдужим навіть вибагливих слухачів.

Цікавим фактом є те, що у день початку запису з Львові лунали 2 повітряні тривоги, а під кінець дня рашисти завдали ракетного удару по місту. Але й це не зупинило роботу – бо українці, навіть маленькі – це справжні Воїни Світла у часі цієї війни.

Представляємо вашій увазі нашу, українську частину проєкту:

 

Трансляція проєкту відбулася 22 травня 2022 року в Лінкольн-центрі (Lincoln Center). Лінкольн-центр – найбільший культурний центр Нью-Йорку, розташований на Мангеттені. Тут знаходиться всесвітньо відомий театр Метрополітен-опера та низка інших культурних установ.

 

Вступне слово керівника та диригентки хору “Жайвір” Наталі Чмир-Козяр:

 

Дуже приємно було отримати відгук від американської сторони про нашу роботу та дізнатися про те, що спільний твір планують до презентації в рамках великого концерту з повним складом Національного дитячого хору Америки наприкінці червня 2022 року. 

Дякуємо усім, хто сприяв у реалізації міжнародного проєкту «Sing Gently», а саме у проведенні відеозйомок:

  • Генеральному директору-художньому керівнику Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Василь Вовкун
  • заступнику генерального директора-художнього керівника з міжнародних зв’язків та творчих питань Львівського національного академічного театру опери і балету імені Соломії Крушельницької Михайло Швед ;
  • арт-менеджерці Дзеркальної зали Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької Olya Lozynska
  • начальнику Управління культури Львівської міської ради Іван Остапович
  • директору Львівського органного залу Тарас Демко
  • учасникам та батькам учасників хору “Жайвір”
  • Марія Кузик і Zoriana Lopadchak та їх вихованцям.

Поезія:Мальва Кржанівська.
Читає: Анастасія Козяр
Партія фортепіано: Anastasiya Koziar
Звукорежисер: Володимир Пунько
Відеооператор: Volodymyr Kosarevych


 

Щиро вдячні за запрошення до співпраці, метою якої є підтримка України в часі війни. Адже пісня, а саме хорова пісня є могутньою культурною зброєю на мистецькому фронті.

З любов’ю до України та вірою у перемогу! Слава Україні!

Підтримати ЗСУ можна переказами коштів на картку 4149 4991 2489 9327
Кожна гривня, скерована на потреби ЗСУ, має вагу!