9.08-17.08.2022 року Zhayvir Choir – Хор Жайвір (ЦТДЮГ ) та Leo Choir (Львівська обласна бібліотека для дітей) завдяки невтомній організаторам, людям з великим щирим серцем –  Olena Kremnjova (з української сторони) та Diana Aš Skaidra Daukantaitė Karalienė (з литовської сторони) стали учасниками міжнародного українсько-литовського проекту “Зустрінемось у пісні”.

Головною метою проєкт мав піснею допомогти нашим воїнам. Адже ПІСНЯ – ЦЕ НЕЙМОВІРНО КРУТА УНІКАЛЬНА, УНІВЕРСАЛЬНА ЗБРОЯ, яка зрозуміла без перекладу будь-якою мовою, адже проникає у душу й серце.

Lithuania (Литва) перекладається, як Земля дощів… Радіємо з того, що мали щастя побувати у прекрасній Литві. Відчули неймовірно теплі обійми людей, які живуть у державі, яка з перших днів війни в Україні підтримує нашу країну не лише словами, а справжніми мужніми вчинками. Литва, населення якої складає близько 2.700 млн., маленька й сильна країна з глибокими національними традиціями та неймовірно добрими співзвучними з українцями, щирими серцями людей.

Колаборація дитячого складу хору “Жайвір” та дорослого складу Лео хору (насправді експериментальний дебют) виявилась чудовою! У виконанні колективу прозвучали:

  • духовні наспіви XVI-XVIII ст. ,
  • твори Олександра Кошиця, Миколи Лисенка,
  • українські народні пісні,
  • патріотичні пісні (в т.ч. “Ой у лузі червона калина”)
  • неодмінно у фіналі звучав Славень України.

Радісним сюрпризом для наших литовських друзів стало виконання литовських народних пісень, які слухачі співали разом з нами.

Впродовж усіх концертів, а їх було 4 у різних містечках Литви, звучали бурхливі оплески, тремтіли сльози на очах слухачів; ми відчували шалену підтримку та несамовиту гордість за нашу державу! Неймовірна атмосфера любові, співпереживання, родинна турбота надихала нас у повній мірі.

Окрім концертів були офіційні зустрічі з віце мерами міста Гаргждай, з громадами міст, в яких відбувалися концерти, розмови, сьози, сміх, обійми, і ще ще багато емоцій, а також майстер-класи традиційної народної литовської пісні та ігор , мк виготовлення ароматного мила, дельфінарій, морський музей, відпочинок на березі Балтійського моря (Клайпеда), купання на хвилях, прогулянки парками, екскурсії кораблем та піднятия українського прапору на флагштоці корабля зі славнем України, прекрасні чистенькі річки, розкіш зелені, запахи природи , море лелек і соняхів (як в Україні) тощо….смачнюща кухня (це тема окремого допису), справжні натуральні продукти – все це лиш далекий відгомін пережитих вражень, а головне неймовірних емоцій, на межі з ейфорією….

Всього не описати, а от пережите назавжди є у наших спогадів, емоціях, серцях. Ми точно знаємо, що Литва справжній друг України!

Саме завдяки пісні, завдяки нашим концертам зібрано 1000 € готівкою. І це лиш з одного концерту! Також наші литовські друзі мали змогу підтримати ЗСУ через БФ Blue Yellow Литва.

Зібрані кошти були передані військовій частині А7393 для придбання необхідного на передовій автомобіля.

 

Дякуємо усій литовській команді, яка долучила до реалізації цього проекту.  Точно знаємо, що пісня – це зброя. Точно знаємо, що любов всеперемагаюча. Точно знаємо, що ПЕРЕМОГА ЗА НАМИ!

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!!!🇺🇦🇺🇦🇺🇦