ХОРОВЕ СВЯТО У ЛЬВОВІ 12-17.05.2020
Свято відбувається задля поширення хорової музики: для заохочення керівників колективів та учасників до самовираження в просторі міста, щоб презентувати громаді міста музику будь-якого жанру і стилю в живому виконанні хорових колективів (6 років-20+років). Адже хорова музика — це універсальна сила, що поєднує людей різного віку, походження, статусу, переконання і смаку.
У рамках проекту «Хорове свято у Львові» плануються:
- сольні виступи колективів, окрім фестивального виступу (при попередній заявці);
- майстеркласи для дітей та молоді, які мають навики хорового співу та для новачків, усіх бажаючих;
- вокальні майстеркласи професіоналів;
- урочиста хода хорових колективів-учасників ХV Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва «Жайвір скликає друзів» (ЖайвірФест);
- Другий Всеукраїнський конкурс молодих оперно-симфонічних диригентів імені Миколи Колесси;
- відзначення ювілейних дат визначних композиторів: 180-ти річчя від дня народження П.Чайковського (7.05.1840); 250-ти річчя з дня народження Л.Бетовена (7.12.1770); 125 –ти річчя Г.Верьовки, М.Вербицького, який пішов з життя 150 років тому; А. Скарлатті, (2.05.1660), що вперше побачив світ рівно 360 років тому. Родом ця визначна постать з Італїї. Саме він вважається родоначальником неаполітанської оперної школи. Ця особа створила більше ста опер, приблизно 200 мес й 500 кантат, 7 ораторій, безліч мотетів, псалмів і духовних концертів; 330 років Дж.Батіста Перголезі (4.01.1710)
- Концерт відомого хорового колективу України-гість хорового свята.
У 1997 році президент Асоціації французьких хорів Марсель Корнелю в інтерв’ю французькому радіо так оцінив виступ капели: «Орея» — це один з чотирьох кращих хорів у світі, які я коли-небудь чув, і це кращий посол України, яких я зустрічав …»
А у 2009 році Келлі Парк, художній керівник 1-го міжнародного хорового фестивалю у м. Інчон (Південна Корея), сказав так: «Цей колектив встановлює нові світові стандарти хорового мистецтва і є найкращим послом України за всі роки.»
- Літня «Майстерня хорової пісні» для переможців попередніх фестивалів та постійних учасників (керівники колективів матимуть можливість обмінятися досвідом та репертуаром).
