ХОРОВЕ СВЯТО У ЛЬВОВІ  12-17.05.2020

 Свято відбувається задля поширення хорової музики: для заохочення керівників колективів та учасників до самовираження в просторі міста, щоб презентувати громаді міста музику будь-якого жанру і стилю в живому виконанні хорових колективів (6 років-20+років). Адже хорова музика — це універсальна сила, що поєднує людей різного віку, походження, статусу, переконання і смаку.

У рамках проекту «Хорове свято у Львові» плануються:

  • сольні виступи колективів, окрім фестивального виступу (при попередній заявці);
  • майстеркласи для дітей та молоді, які мають навики хорового співу та для новачків, усіх бажаючих;
  • вокальні майстеркласи професіоналів;
  • урочиста хода хорових колективів-учасників ХV Всеукраїнського фестивалю хорового мистецтва «Жайвір скликає друзів» (ЖайвірФест);
  • Другий Всеукраїнський конкурс молодих оперно-симфонічних диригентів імені Миколи Колесси;
  • відзначення ювілейних дат визначних композиторів: 180-ти річчя від дня народження П.Чайковського (7.05.1840); 250-ти річчя з дня народження Л.Бетовена (7.12.1770); 125 –ти річчя Г.Верьовки, М.Вербицького, який пішов з життя 150 років тому; А. Скарлатті, (2.05.1660), що вперше побачив світ рівно 360 років тому. Родом ця визначна постать з Італїї. Саме він вважається родоначальником неаполітанської оперної школи. Ця особа створила більше ста опер, приблизно 200 мес й 500 кантат, 7 ораторій, безліч мотетів, псалмів і духовних концертів; 330 років Дж.Батіста Перголезі (4.01.1710)
  • Концерт відомого хорового колективу України-гість хорового свята.

У 1997 році президент Асоціації французьких хорів Марсель Корнелю в інтерв’ю французькому радіо так оцінив виступ капели: «Орея» — це один з чотирьох кращих хорів у світі, які я коли-небудь чув, і це кращий посол України, яких я зустрічав …»

А у 2009 році Келлі Парк, художній керівник 1-го міжнародного хорового фестивалю у м. Інчон (Південна Корея), сказав так: «Цей колектив встановлює нові світові стандарти хорового мистецтва і є найкращим послом України за всі роки.»

  • Літня «Майстерня хорової пісні» для переможців попередніх фестивалів та постійних учасників (керівники колективів матимуть можливість обмінятися досвідом та репертуаром).

ДОПОМОГА НА ПРОВЕДЕНЯ ФЕСТИВАЛЮ

Якщо Ви маєте можливість та бажання долучитись фінансово до організації фестивалю та допомогти створити справжне свято музики – пишіть та телефонуйте, завжди Вам раді!