НАТАЛІЯ ЧМИР-КОЗЯР засновник, хормейстер, художній керівник та диригент хору.

Чому саме музика? У родині, де росла Наталя, завжди лунала пісня. Дідусь, батько мали потужні голоси, співали у церковних хорах, брат – уже професійний співак, володар чудового баритону. Наталія сама співала з раннього дитинства. Особливо пам’ятними є Різдвяні свята, коли уся родина колядувала до ранку. Такими є спогади. Саме пісня мала надзвичайний влив на майбутнього музиканта. Професійну музичну освіту Наталія здобула у Львівському музично-педагогічному училищі ім. Філарета Колесси та Львівській державній консерваторії ім. Миколи Лисенка.

У Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини Наталія працює з 1990 року. Ще навчаючись у консерваторії, починає працювати хормейстером у Народній капелі бандуристок «Дзвіночок» та хормейстером Народного вокально – хореографічного ансамблю «Рушничок».

У 2000 році створила дитячо – юнацький камерний хор «Жайвір», якому у 2003 році було присвоєно звання «Зразковий художній колектив України», а в 2008 році – «Народний художній колектив України». На сьогоднішній день – це один з найвідоміших творчих колективів Львівщини.

Творчі досягнення

За роки роботи Наталія Чмир-Козяр виявила себе ініціативною, цілеспрямованою особистістю, здібним організатором, сумлінним педагогом, фахівцем найвищого рівня, про що свідчать чисельні концерти хору, перемоги у Міжнародних, Всеукраїнських, обласних конкурсах і фестивалях. Перемогла як Вчитель року у Всеукраїнському конкурсі «Кращий за професією» у галузі «Музичне мистецтво».

Величезним досягненням, креативом, новаторством стали ювілейні концерти колективу:

  • з нагоди 10-річчя у Національному академічному драматичному театрі імені Марії Заньковецької, програма  «Відчинилося життя»;
  • 15-річчя у концертному залі ЦТДЮГ, програма «Колесо буття».

Це великі шоу – програми, які переросли межі традиційного поняття  – «хоровий концерт». У концертах міксувались різні жанри та стилі, де Наталія показала себе не лише чудовим диригентом, а й сольною вокалісткою, виконуючи твори у різних жанрах – класичної та популярної музики.

У 2005 році п. Наталією започатковано щорічний фестиваль хорової музики «Жайвір скликає друзів» («ЖайвірФест»), який відбувається у Будинку органної та камерної музики.

Високий професіоналізм колективу та його керівника – Наталії Чмир-Козяр, відзначено багатьма нагородами на Міжнародних, Всеукраїнських, обласних заходах.

Звання та відзнаки

За вагомий внесок у розвиток вокально – хорового мистецтва та виховання підростаючого покоління Наталії Козяр присвоєно почесне звання – Відмінник освіти України, а також педагогічне звання «керівник гуртка – методист», неодноразово нагороджено грамотами Міністерства освіти і науки України, Головного управління освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації та управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, управління культури Львівської міської ради.

У 2014 та 2018 роках пані Наталія стала переможцем у конкурсі кращих працівників культури у номінації «Музичне мистецтво» та  нагороджена Подяками міського голови за високий професіоналізм.  Учні Наталії Козяр є студентами музичного коледжу та музичної академії.

Пані Наталія постійно підвищує свій фаховий рівень:

  • очолює методичне об’єднання керівників колективів вокально – хорового жанру закладів позашкільної освіти Львівської області,
  • проводить майстер – класи  з вокалу, хорового співу
  • у 2008 році на основі «Жайвора» провела Всеукраїнський семінар для керівників хорових колективів, в якому взяло участь близько 70 керівників хорів;
  • видала власним коштом  хрестоматію хорового співу ″Cпіває Жайвір”, обсягом 600 сторінок, в якій подається вся методична і творча праця колективу з моменту заснування до 2008 року: сценарії концертів, методичні поради щодо роботи з хором, розспівки, нотний матеріал різної складності, тематики та жанрів.
  • у 2017 та 2018 роках провела Всеукраїнські фестивалі «Жайвір скликає друзів», присвячені творчості українських композиторів, зокрема творчості М. Леонтовича. В рамках фестивалів відбуваються семінари-практикуми з відкритими майстер-класами та конкурс молодих диригентів-хормейстерів.

Наталія Чмир-Козяр одночасно працює у ЛДДМШ №1 ім. А. Кос-Анатольського, де за її ініціативою був відкритий клас хорового співу. Учні викладача-методиста вищої категорії неодноразово перемагали у вокальних та хорових конкурсах, записали диск «Падає з неба сон».

Наталія Ярославівна постійно знаходиться у творчому пошуку, про що свідчить творчий доробок хору: окрім уже записаних раніше СD «Помолимось», «Ми – українці», «Колядки та щедрівки», відзнято нові відео – кліпи – «Відчинилося життя» (2009), «Діти землі» (2011), «Наше Різдво» (2013), «На Івана, на Купала» (2013), «Зачарований Львів» (2014); записано і випущено нові альбоми колективу:  ювілейний – «Співає Жайвір» (2010), Діти землі» (2013), «Колесо буття» до 15-ти річчя колективу, яке відзначене величезним концертом «Колесо буття».

Художній керівник та диригент Народного камерного хору «Жайвір» – Наталія Чмир – Козяр, педагог, музикант, співачка (2015 рік-випустила сольний диск «Новий день» та дала сольний концерт з такою ж назвою). Змістом життя пані Наталії є любов до найбільших дарів – дітей і пісні. Саме це дає можливість одержувати високі творчі результати. Тому кожна зустріч слухачів з колективом «Жайвір» та його керівником справляє незабутнє враження, приносячи велику естетичну, духовну насолоду.